АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА
Нідерланди, європейська країна з розвиненою економікою забезпечувала себе енергією із імпортованого викопного палива. Ситуація почала змінюватись з розвитком альтернативної енергетики. Нідерланди – морська країна, тому основний акцент розвитку її енергетичного комплексу був зроблений на будівництві морських вітроелектростанцій.
Телігульска вітрова електростанція, що на Миколаївщині, Україна збільшить свою потужність більше ніж у чотири рази. Цей об’єкт альтернативної енергетики успішно експлуатується з травня 2023 року. Наразі потужність вітрової електростанції сягає 114 МВт, яка генерується 19 вітровими генераторами Vestas EnVentus V162 по 6 МВт кожний.
У Великій Британії будують найбільшу у світі вітроелектростанцію. Об'єкт отримав назву Hornsea Project Two. Його потужність буде генеруватися 300 вітрогенераторами і складе проектну потужність 1,8 ГВт. Це дозволить забезпечити електроенергією 1,6 млн домогосподарств.
Сонячна енергетика США допомагає створювати робочі місця. Наприклад, у 2016 році в цьому секторі альтернативної енергетики було зайнято вдвічі більше працівників, ніж у традиційній. У Сполучених Штатах сонячна енергетика зростає вже одинадцятий рік.
«Зелений» тариф стимулює розвиток української альтернативної енергетики. Дійсно, приємно отримати в кілька разів більше грошей на те, що коштує в кілька разів дешевше. В Україні постійно збільшується надходження енергії з альтернативних джерел.