АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА
Норвезька компанія Scatec Solar вивчає можливість реалізації проекту з будівництва двох сонячних електростанцій в Україні. Планується, що електростанції будуть побудовані в двох різних регіонах, їх загальна потужність складе 60 МВт. Можливості співпраці у сфері альтернативної енергетики вивчаються на рівні міністерств та керівників компаній.
Існують вітрогенератори, в яких обертання гвідбувається під впливом опору або підйомної сили. Важливою характеристикою будь-якого вітрогенератора є коефіцієнт геометричного наповнення, який залежить від кількості та форми лопатей. Хороші показники геометричного наповнення забезпечують хорошу потужність при низьких швидкостях вітру, а також високий крутний момент.
Британська компанія Atlantis Resources Corporation створила найбільшу приливну турбіну. Він стане частиною британської енергосистеми та буде встановлений біля західного узбережжя Шотландії поблизу міста Оркнег.
Чорнобильська зона відчуження сильно приваблює компанії, що працюють у сфері альтернативної енергетики. Наприклад, тільки в 2017 році 39 компаній з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі та України виявили бажання побудувати сонячну електростанцію в зоні відчуження. Символічно, що зона Чорнобильської АЕС отримуватиме відновлювану, екологічно чисту енергію. Символічно й те, що змучена, забруднена радіацією українська земля використовується у цілком легальних схемах збагачення деяких людей під виглядом турботи про довкілля.
Друга за величиною у світі морська вітроелектростанція Greater Gabbard була введена в експлуатацію у Великій Британії. Потужність нової вітроелектростанції перевищує 504 МВт. Нова офшорна вітроелектростанція включає в себе 140 вітротурбін Siemens SWT3.6-107 потужністю 3,6 МВт. Мвт. Діаметр ротора цього вітрогенератора становить 107 м. Лопаті мають довжину 52 метри і обертаються зі швидкістю від 5 до 13 оборотів в хвилину.